• RSS
  • Facebook
  • Twitter
15
December
Comments Off on Sale weselne Kraków
Comments
Sale weselne Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wesele to najważniejsze wydarzenie, które musi pozostawić po sobie wyłącznie dobre refleksje. Warto je zaplanować w ciekawym miejscu, w którym można dobrze się bawić. Sala powinna być optymalna jeśli chodzi o wielkość, żeby było wolne miejsce na ustawienie stołów oraz na parkiecie dla tańczących. Oczywiste jest, że duża jakość sali jest zasadnicza. Przystrojenie sali powinno być dokładnie opracowane, oświetlenie stonowane, ale odpowiednie do okazji. Sporo ludzi uszanuje subtelne dekoracje kwiatowe. W pobliżu miejsca przyjęcia musi być parking, gdzie będzie można pozostawić auto. Sala powinna mieć jeszcze jedno pomieszczenie, w którym można się przebrać, pozostawić rzeczy, odpocząć przez kilka minut. Nie warto zamawiać za małej sali, ponieważ zabawa nie będzie udana, a przyjęcie weselne to zasadniczo taniec i muzyk. Jeśli muzyka nie jest odtwarzana z internetu to zdecydowanie trzeba wydzielić przestrzeń dla zespołu muzycznego. Przy takim miejscu należałoby zapewnić dostęp do wody, dlatego, że muzykom czasami zasycha w gardle i potrzebują się orzeźwić wodą.

Sala odpowiednio wentylowana

Sala nie może być niedotleniona. Najlepiej, gdy jest w niej klimatyzacja. W przypadku gdy klimatyzacji nie ma to powinno się zapewnić opcję otwierania sali i wymiany powietrza. Sala właściwie dotleniona to miejsce perfekcyjnie, umożliwiające parkietowe szaleństwo. Gdy jest mało powietrza to ludzie bardzo się pocą, za szybko męczą i nie chcą się bawić. Podłoga nie powinna być za śliska, żeby tańczący nie tracili równowagi. W sali musimy również zaplanować ładne dekoracje – tak jak wspominaliśmy na początku – bynajmniej nie nazbyt dokuczliwe – między innymi bukiety lilii lepiej sobie odpuścić. Zapach tych roślin jest duszący jak również może uczulać. Nie sprawdzi się nigdy, będzie zamiast tego powodował, że goście szybko poczują się sfrustrowani.

Umiejscowienie sali

Lokalizacja sali jest ważna – jeśli wokół lokalu z salą weselną położony jest park lub spory ogród to goście mają możliwość wyjść, przespacerować się, bez spięcia porozmawiać z innymi. W przypadku gdy budynek zlokalizowany jest przy hałaśliwej ulicy to zaproszeni nie będą uradowani z takiej lokalizacji. W sali nie należy palić. W hotelu muszą być łazienki – warto aby więcej niż dwie. Przyjęcia weselne bywają spore – na 50, 100 a nawet 200 osób. Takie przyjęcie weselne musi mieć właściwą infrastrukturę i zaplecze, gdzie przygotowywane są dania lub są odgrzewane wcześniej zrobione dania. To zaplecze musi być odpowiednio wentylowane, żeby klimaty z kuchni nie wdzierały się na salę weselną. Potrzebna jest również szatnia, w której można pozostawić okrycia wierzchnie gości weselnych. Zastosowanie znajdą także opakowania jednorazowe, po to aby można ofiarować gościom na wynos jedzenie, które pozostaje po przyjęciu.
Zatem odpowiednie zaplanowanie jest bardzo ważne. Pojemność sali, jej aranżacja i umiejscowienie są kluczowe dla sukcesu projektu o nazwie wesele.
źródło: http://www.hotelwitek.pl/pl/wesela-przyjecia-weselne.html

Categories: Architektura

Comments are closed.